TOP 5: najlepsze aplikacje do robienia zakupów spożywczych

0
6603
aplikacje do robienia zakupów spożywczych

Aplikacje do robienia zakupów spożywczych to dobre rozwiązanie by zaoszczędzić czas. To też świetna możliwość do zakupów, dla osób zafascynowany technologicznymi nowinkami. Naszych TOP 5: najlepsze aplikacje do robienia zakupów spożywczych

Smartfony już dawno przejęły rolę „drugiej ręki”. To właśnie z tych urządzeń mobilnych korzysta najwięcej osób. Są zawsze w pobliżu, można ich użyć w każdej chwili np. w kolejce na poczcie czy podczas podróży komunikacją miejską.

5 aplikacji mobilnych do zarządzania budżetem domowym, które powinieneś znać

Dla smartfona zaopatrzonego w odpowiednie aplikacje nie ma rzeczy niemożliwych, no chyba że użytkownik znajduje się poza zasięgiem internetu. Nauka języka, umawianie wizyt do lekarza, obróbka zdjęć, komunikacja ze znajomymi, to tylko namiastka ich możliwości. Skoro aplikacje towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia, ich twórcy nie mogli pominąć tak istotnej czynności jak zakupy.

Możliwość kupowania artykułów przez internet, od paru lat stanowi istotne ułatwienie codziennego życia. Praktyka pokazała, że początkowe obawy konsumentów, co do jakości dostarczanych produktów (ich świeżości i długości terminu przydatności do spożycia), czy umiejętności pakowania były nieuzasadnione. Pracownicy sklepów dbają o to, by fizyczna nieobecność w sklepie, nie wpłynęła negatywnie na satysfakcję płacącego. Wraz z upowszechnieniem się internetu i popularnością smartfonów trzeba było pójść o krok dalej.

Konta bankowe dla małżonków – czy warto mieć konto wspólne

Zakupy z aplikacją

Gama aplikacji poświęconych robieniu zakupów jest bardzo szeroka. Można posegregować ją na następujące grupy (adekwatnie do czynności wykonywanych przez konsumenta):

  • Planowanie zakupów i przygotowywanie listy zakupów
  • Przeglądanie gazetek i wyszukiwanie aktualnych rabatów
  • Tworzenie wirtualnych koszyków i finalizowanie płatności

Konsumenci, ich preferencje i zachowania są bardzo cennym źródłem informacji. Sieci handlowe nie pozostały obojętne na najnowsze upodobania klientów i możliwość darmowego zebrania danych. Prześcigają więc się w tworzeniu i udostępnianiu rozwiązań, które usprawnią proces decyzyjny i zachęcą do korzystania z ich oferty jeszcze więcej osób. Więcej zadowolonych użytkowników to wzrost sprzedaży i dochodów.

W co inwestować w 2019 roku? Mieszkania, złoto

Żeby kompleksowo obsłużyć kupujących, coraz więcej sklepowych aplikacji oferuje każdą z trzech wyżej wymienionych opcji.  Dzięki temu pracownicy sieci, wiedzą czym kieruje się dany klient, jakie produktu należą do jego ulubionych, ile pieniędzy przeznacza na artykuły spożywcze. W szerszej skali, poznają produkty cieszące się największą popularnością i identyfikują producentów, z którymi współpraca jest opłacalna. Na pierwszy rzut oka aplikacje zakupowe są darmowe, ale prawda jest taka, że płacimy za korzystanie z nich swoimi danymi.

5 najlepszych aplikacji do robienia zakupów spożywczych

Nie tylko sklepy oferujące jedzenie posiadają ciekawe, dedykowane oprogramowanie. Na potrzeby tego artykułu skupimy się jednak tylko na nich.

  1. Lidl Plus

Naszym zdaniem jest niezaprzeczalnym liderem. W mobilnej zakładce znajdują się moduły z rabatami i aktualnymi promocjami. Część z nich jest informacyjna (gazetki), ale są też takie które klient może aktywować i wykorzystać przy kasie. Aplikacja działa także jak karta lojalnościowa oraz zapisuje on-line wszystkie paragony, co znacznie ułatwia dokonanie ewentualnego zwrotu.

Aplikacja jest nowoczesna i łatwa w obsłudze. Bez problemu poradzi sobie z nią i nastolatek i senior.

  1. Żappka

Przeznaczona dla klientów sieci Żabka. Tworzenie konta jest bardzo proste, można skorzystać z opcji logowania przez Facebooka. System lojalnościowy opiera się na zbieraniu punktów za zakupy, które można wymieniać na poszczególne produkty np. kawę i hot-dogi. Na zachętę nowy użytkownik dostaje pulę startową. Tak jak w Lidl Plus pewne promocje są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ciekawą opcją jest wbudowany lokalizator sklepów należących do sieci.

Komisja Nadzoru Finansowego strofuje firmy sprzedające Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe

Aplikacja ta cieszy się najwyższymi ocenami internautów.

  1. Mój Carrefour

Jest to niezwykle funkcjonalna propozycja. Poza oczywistymi funkcjonalnościami jak dostęp do gazetek, dodatkowych rabatów i lokalizatora sklepów, ma także czytnik cen, a nawet system Scan&go, pozwalający na skanowanie produktów podczas zakupów i płacenie za nie dzięki integracji z usługą MasterPass. Dodatkowo zawiera udogodnienia dla seniorów i członków dużych rodzin.

  1. Mobilne Frisco

Frisco.pl zajmuje się zakupami przez internet już 12 lat. Udostępniona przez nich aplikacja ułatwia kupowanie za pośrednictwem sieci. Użytkownik ma dostęp do ogromnej bazy produktów, jest od razu informowany o terminie dostawy, zamiennikach czy artykułach w promocji. Klient może zapisywać ulubione listy zakupów i wracać do nich w razie potrzeby. Sklep gwarantuje szybką dostawę i wygodne opcje płatności.

  1. Tesco e-zakupy

Autorzy zapewniają, że z tą aplikacją „z codziennymi zakupami poradzisz sobie zawsze i wszędzie”. Pomocne w tym z pewnością okażą się takie udogodnienia jak: możliwość scanowania kodów produktów, które masz w lodówce i chcesz kupić ponownie, ogromna baza produktów w promocji. Tesco e-zakupy tak jak Mobilne Frisco skierowane jest do osób robiących zakupy przez internet. Sklep oferuje dogodne godziny dostawy i weryfikację jej dostępności.

Sprawdź także: Budżet domowy – jak zacząć?