5 aplikacji mobilnych do zarządzania budżetem domowym, które powinieneś znać

0
1161
aplikacje budżet domowy

Tradycyjne zarządzanie budżetem domowym w formie papierowej może być bardzo uciążliwe. Podobnie, jak spisywanie wszystkich wydatków w Excelu, a następnie analizowanie zawartych w różnych tabelach danych. W dobie smartfonów planowanie zakupów znacznie ułatwia wiele uniwersalnych aplikacji mobilnych. 5 aplikacji mobilnych do zarządzania budżetem domowym

Za pomocą aplikacji mobilnych można nie tylko zaplanować i kontrolować tradycyjny budżet domowy. Umożliwiają one również sporządzanie elektronicznych list zakupów, gromadzenie w smartfonie paragonów, kart lojalnościowych i rabatowych, a także planowanie wydatków na zakup paliwa do samochodu.

Budżet domowy – jak zacząć?

  1. Wallet – jedna z aplikacji mobilnych dla zbyt rozrzutnych konsumentów

Do zarządzania domowym budżetem mogą służyć np. popularne w Polsce aplikacje mobilne, jak Kontomierz czy Money Lover. Jednak czeskie narzędzie Wallet jest bardziej rozbudowane, a jednocześnie intuicyjne i proste w obsłudze. Umożliwia kontrolę i rozporządzanie comiesięcznymi wydatkami.

Wallet w przeciwieństwie do mniej rozbudowanych aplikacji, pozwala również m.in. oszczędzać na konkretne cele, sporządzać listy zakupów, przechowywać paragony i karty lojalnościowe w jednym miejscu, czy podpowiadać jak spłacić zadłużenie.

  1. Listonic – elektroniczna lista zakupów w smartfonie

Konsumenci starszego pokolenia są przyzwyczajeni do sporządzania papierowej listy zakupów przed wizytą w sklepie. Jest to jedna z najpopularniejszych metod zarządzania domowym budżetem. Obecnie można w prosty sposób to zrobić również przy użyciu smartfona za pomocą aplikacji Listonic. Takie rozwiązanie pozwala bardzo łatwo ograniczyć spontaniczne wydatki. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu.

Budżet domowy przykład

Listonic sprawia, że na zakupy do sklepu nie musimy zabierać ze sobą papierowych karteczek i tradycyjnego długopisu. Dodatkowo aplikacja umożliwia skanowanie produktów, czy przeglądanie sklepowych gazetek z promocjami na ekranie smartfona.

  1. PanParagon – wszystkie paragony w smartfonie

Sterta papierowych paragonów w portfelu to prawdziwa zmora każdego konsumenta. Zwłaszcza, jeśli wśród nich trzeba zachować te, które mogą być przydatne podczas potencjalnej reklamacji produktów. Jednak w prosty sposób tradycyjnych potwierdzeń dokonania zakupu, można pozbyć się z portfela dzięki aplikacji PanParagon.

Wystarczy w trakcie zakupów zrobić za pomocą smartfona zdjęcie zarówno produktu, jak i papierowego paragonu, a następnie uzupełnić dane zakupowe. W efekcie w telefonie komórkowym możemy gromadzić bibliotekę elektronicznych potwierdzeń dokonania zakupu, a także ich historię. W razie potencjalnej reklamacji towaru wystarczy okazać w sklepie e-paragon.

  1. StoCard – wszystkie karty rabatowe i lojalnościowe w smartfonie

Karty lojalnościowe czy rabatowe powinny być dla każdego konsumenta zachętą do ich gromadzenia w celu uzyskania zniżek lub zdobycia punktów. Niestety w praktyce na co dzień są prawdziwą udręką, której chcemy się pozbyć z tradycyjnego portfela. Po prostu nie ma w nim dla nich miejsca. Szczególnie, że w codziennym funkcjonowaniu bardziej przydatna jest karta płatnicza czy kredytowa, a także dowód osobisty bądź prawo jazdy.

Kalkulator wydatków – budżet domowy

Jednak tradycyjny portfel można w prosty sposób odchudzić z nadmiernego „plastiku”. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację StoCard. Umożliwia ona zgromadzenie wszystkich kart lojalnościowych czy rabatowych w jednym miejscu. Podczas wizyty w sklepie trzeba jedynie uruchomić aplikację, a następnie kliknąć we właściwą kartę.

  1. Fuelio – prosta kontrola wydatków na paliwo dla kierowców

Na problemy z kontrolą budżetu domowego wpływają nie tylko tradycyjne zakupy, lecz także np. tankowanie samochodu. Skutecznie pomóc kierowcom w ich uniknięciu może aplikacja Fuelio. Umożliwia m.in. analizę cen paliwa, miejsca uzupełniania benzyny czy przewidziany koszt dojazdu z punktu A do punktu B.

Fuelio posiada również bardzo przydatną funkcję dla kierowców, którzy posiadają kilka samochodów. W dzienniku tankowań mogą oni gromadzić ceny uzupełniania baku kilkoma rodzajami paliwa (np. benzyna, olej napędowy czy LPG). W efekcie mogą ustalić, który pojazd jest dla nich najbardziej opłacalny w eksploatacji.

Czytaj również:Jak działa karta kredytowa, czyli gdy brakuje Ci własnych środków