Jak inwestować, na czym zarabiać? Jak zostać milionerem?

0
1417
historia pieniądza

Milioner. To tytuł, który wielu z nas chciałoby mieć. Ale czy rzeczywiście możliwe jest zostanie milionerem? Wierz lub nie, ale stanie się milionerem to cel, który możesz osiągnąć w naprawdę krótkim czasie. Dziś proponuję odpowiedzi na pytania: Jak inwestować, na czym zarabiać? Jak zostać milionerem?

 1. Opracuj pisemny plan finansowy

  Szymon Ostrowski, ekspert Portalkonsumenta.pl
  Szymon Ostrowski, ekspert Portalkonsumenta.pl

Jednym z głównych powodów, dla których ktoś nie może zostać milionerem, jest to, że nie napisał  planu finansowego. Opracowanie planu finansowego zmusza cię do działania, a nie tylko do rozmowy. Prowadzi również do podejmowania właściwych decyzji, aby osiągnąć wszystkie swoje marzenia i cele.

Podczas tworzenia planu finansowego:

 • Skoncentruj się na tym, co jest najważniejsze i nie przejmuj się przeszłością;
 • Skoncentruj się na tym, co kontrolujesz, wymieniając swoje znane wydatki najpierw w swoim budżecie, a przy pozostałym dochodzie wypisz kategorie uznaniowe;
 • Skoncentruj się na swojej przyszłości, przewidując, ile przyszły ty będziesz potrzebować pieniędzy.
 1. Skup się na zwiększaniu dochodów

Powinieneś skorzystać z usług brokera lub firmy brokerskiej, która pobiera bardzo małe opłaty za transakcję. Jeśli chcesz zostać milionerem, potrzebujesz wszelkiej pomocy. Upewnienie się, że opłaty inwestycyjne i rachunek podatkowy są możliwie najniższe, znacznie przyczyni się do osiągnięcia celu. Postaraj się jak najszybciej znaleźć wiarygodnego doradcę inwestycyjnego. Dodatkowo nie zapominaj o samokształceniu i zdobywaniu wiedzy z zakresu inwestycji.

 1. Zwiększ swoje strumienie dochodów

Po pięciu latach studiowania sposobów dojścia do majątku bardzo bogatych, autor Thomas Corley  odkrył, że 65 procent badanych przez siebie milionerów, miało trzy strumienie dochodów, 45 procent miało cztery strumienie, a 29 procent miało pięć lub więcej strumieni. Może to obejmować rozpoczęcie  działalności pobocznej, pracę w niepełnym wymiarze godzin, dokonywanie inwestycji i wynajmowanie wszystkiego od domu przez samochód po artykuły gospodarstwa domowego. Ważne, aby nie opierać się tylko na jednych dochodach.

 1. Zautomatyzuj swoje oszczędności

Jeśli chcesz zostać milionerem, musisz bezwzględnie nabrać nawyku oszczędzania, wpłacając składki na konto i przyczyniając się do powstania funduszu awaryjnego. Jednak sposobem na wykonanie tej pracy jest automatyzacja oszczędności. Spowoduje to automatyczne wypłacenie procentu wynagrodzenia i umieszczenie go w składkach bez twojej obecności. Sugeruje się, żeby przeznaczać 10 procent na inwestycje i 5 procent na oszczędności, tworząc własne zabezpieczenie.

 1. Ulepsz swoje umiejętności i wiedzę

Czytaj co najmniej 30 minut dziennie, słuchaj odpowiednich podcastów podczas prowadzenia pojazdu i energicznie szukaj mentorów. Nie tylko musisz być mistrzem w swoim fachu, musisz być wszechstronnym geniuszem zdolnym do mówienia o dowolnym temacie, niezależnie od tego, czy jest to kwestia finansowa, polityczna czy sportowa. Pogoń za nauką jest bardzo ważna w inwestowaniu i oczywiście w odpowiedzi na pytanie: jak zostać milionerem?

 1. Żyj poniżej swoich możliwości i uwolnij kredyt

Powszechnie wiadomo, że  najbogatsi ludzie na świecie są oszczędni. Nie wydają nadmiernie na designerskie i luksusowe przedmioty. Używają kuponów. Znani są z tego, że żyją poniżej swoich możliwości, kupując skromne domy i pojazdy. Znani są również z tego, że utrzymują swój dług pod kontrolą, oszczędnie wykorzystując kredyt. Weź przykład od T. Boone Pickensa, który nosi tylko tyle gotówki, ile potrzebuje na to, co zamierza kupić.

 1. Współpracuj z milionerami

W większości przypadków twoja wartość netto odzwierciedla poziom najbliższych przyjaciół, pisał Steve Siebold dla Business Insider. To nie jest nowa filozofia. Stajemy się podobni do ludzi, z którymi się kojarzymy, i dlatego zwycięzców przyciągają zwycięzcy. Rzeczywistość jest taka, że milionerzy myślą o pieniądzach inaczej niż klasa średnia, a wiele można zyskać, przebywając w ich pobliżu. Dlatego wiedzę na temat inwestowania etc. czerp od najlepszych.

PORADA NA DZIŚ W co inwestować w 2019 roku? Mieszkania, złoto