Jakie ubezpieczenie turystyczne od Allianz?

0
1241
allianz

Wyjazd zagraniczne to oczywiście olbrzymia przygoda i przyjemność, ale jednocześnie wiąże się on również z pewnymi zagrożeniami. Dlatego koniecznie w przypadku chęci udania się na jakiś wypoczynek, należy zadbać o posiadanie ubezpieczenia obejmującego wszelkie możliwe ryzyka. Właśnie takie jest ubezpieczenie turystyczne od Allianz.

Dlaczego warto brać ubezpieczenie turystyczne od Allianz?

Ubezpieczenie podróżne to możliwość otrzymania zwrotu poniesionych kosztów leczenia. Dodatkowo może ono obejmować również szeroki zakres pomocy assistance w sytuacjach, do których może niestety dojść. Ubezpieczenie działa na terenie kraju, ale także oczywiście w innych miejscach na świecie.

Dzięki jego wybraniu otrzymujesz nawet wysokość 1 500 000 złotych na pokrycie kosztów niezbędnego leczenia poza granicami Polski, a także konsultację z lekarzem, który obsłuży cię w języku polskim.

Formy zakupu ubezpieczenia są bardzo różnorodne – można tego dokonać na stronie internetowej Allianz, przez telefon lub za pośrednictwem agenta.

Szczegóły ubezpieczenia

Ubezpieczenie podróżne Globtroter to produkt przeznaczony dla osób, które w podróży spędzają wiele czasu w ciągu roku. Niezależnie od tego, czy częste wyjazdy są podyktowane zainteresowaniami, czy też koniecznością pracy, dzięki niemu można mieć pewność dobrego zabezpieczenia.

Dodatkowo do ubezpieczenia można wykupić jeszcze assistance, czyli pakiet pozwalający organizację oraz pokrycie kosztów idących za nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

To jednak nie wszystko, ponieważ podstawowe ubezpieczenie z łatwością może być poszerzone o dodatkowe ryzyka. Wśród nich jest na przykład ubezpieczenie bagażu, concierge, ubezpieczenie NNW i wiele, wiele więcej.

Pakiety ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie turystyczne od Allianz zakupić można w formie atrakcyjnych pakietów. To dogodna forma dopasowania go do potrzeb i wymagań konkretnych klientów.

Pakiet na podróż obejmuje pokrycie kosztów leczenia i assistance od 80 do 500 tysięcy złotych. Jest polecany w przypadku krótkoterminowych wyjazdów w Europie. Dodatkiem do niego jest również amatorskie uprawianie sportów rekreacyjnych.

Pakiet Rodzina w podróży jest przeznaczony dla minimum jednego dorosłego i jednego dziecka na jednej polisie. To oferta dla osób, które wyjeżdżają za granicę z dzieckiem i potrzebują pełnej, całodobowej ochrony.

Pakiet Sportowy wyjazd jest przeznaczony dla osób, które pragną uprawiać amatorsko sporty podwyższonego ryzyka, a także sporty ekstremalne. W przypadku tego pakietu należy również wziąć pod uwagę, że istnieje kilka grup sportów i cena pakietu będzie uzależniona od wyboru konkretnego pakietu.

Pakiet Turystyka w PL stworzony jest z myślą o osobach, które dużo podróżują po terenie kraju. Wówczas taki pakiet jest bardzo opłacalny, ponieważ jego koszt dzienny jest bardzo niski.

Pakiet Roczny wyjazd jest przeznaczony dla osób, które pragną na dłużej wyjechać poza teren Polski. W tym wypadku polisa pokrywa koszty leczenia od 160 do nawet 600 tysięcy złotych.

Pakiet Praca fizyczna za granicą jest przystosowany do potrzeb osób, które wyjeżdżają do pracy poza granice Polski.

Pakiet Podróż biznesowa to propozycja dla osób, które wybierają się w kilkudniową podróż biznesową lub delegację zagraniczną.

Opinie o ubezpieczeniach Allianz

Ubezpieczenie turystyczne Allianz jest bardzo szerokie. W końcu do wyboru jest jeden z aż siedmiu różnych pakietów, które mają przeznaczenie obejmujące najczęściej spotykane ryzyka.

W przypadku zagranicznych podróży z Allianz do wyboru jest aż jeden z trzech wariantów: Basic, Medium, Premium, które różnią się między sobą gwarantowaną sumą kosztów leczenie. Ważne jest podanie, na teren którego kraju odbywać się będzie podróż. Poza Europą pokrycie kosztów leczenie jest dodatkowo obwarowane. Pod tym względem pod uwagę wziąć należy raczej średni i najwyższy pakiet.