Kalkulator kredytowy Getin Banku. Obliczanie kosztów raty

0
1304
getin-bank

Kalkulator kredytowy Getin Bank to praktyczne i wszechstronne narzędzie, które pozwala w prosty sposób przeanalizować dostępne kredyty. W ten sposób można porównać oferty i jednocześnie sprawdzić, jakiej wysokości ratę będzie trzeba płacić. Jednocześnie łatwo jest także przekonać się, jakie dodatkowe koszty przy okazji zaciągnięcia kredytu się poniesie.

Getin Bank ma w swojej ofercie kredyty przeznaczone na bardzo różne cele. Mogą być one zarówno skromniejsze, jak na przykład wyjazd na wakacje albo kupno samochodu, jak i całkiem poważne, na przykład zakup nieruchomości. To dużo możliwości dopasowania pożyczki idealnie do swoich potrzeb. Tym, na co również warto jest zwrócić uwagę, jest bardzo łatwy proces wnioskowania.

Wnioskowanie o kredyt Getin Banku nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Wystarczą tylko dowód osobisty oraz oświadczenie o stałych dochodach. Mogą go dostać także osoby, które nie posiadają polskiego obywatelstwa, ale mają zagraniczny dowód osobisty lub kartę pobytu. Cały proces załatwić można przez internet, co również jest bardzo szybkie i wygodne, pozwala na cieszenie się dodatkową gotówką niezależnie od okoliczności. Tak samo wstępna decyzja o przyznaniu kredytu jest przekazywana już w ciągu kilkunastu minut od chwili złożenia wniosku.

Istnieją sytuacje, w których bardzo ważny jest szybki dostęp do uzyskanych środków. Dlatego w Getin Bank już w ciągu jednego dnia od chwili podpisania umowy możesz korzystać ze swoich nowych środków.

Wysokość kredytu, który można zaciągnąć w ten sposób, wynosi między 1000 a 200 000 złotych. Kredyt może zostać zaciągnięty na maksymalnie 120 miesięcy. Dłuższy okres kredytowania to niższa rata. Kredyt do wysokości 40 000 złotych nie wymaga zgody współmałżonka.

Wybierając kredyt gotówkowy Getin Bank, nie ma konieczności opłacania ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy Getin korzyści

Główne korzyści wynikające z wybrania oferty Getin Bank to maksymalna kwota kredytu wynosząca 200 000 złotych, a także okres kredytowania przedłużony do maksymalnie 10 lat. Przy wyborze tego rodzaju pożyczki obowiązuje także minimum formalności, nie trzeba nawet zakładać konta w tym banku, co jest niewątpliwie bardzo wygodną opcją. Wszelkie formalności można załatwić przez internet. Dodatkowo kredyt przyznawany jest na dowolny cel. Jest to atrakcyjna oferta dla osób, które potrzebują w krótkim czasie uzyskać całkiem sporą gotówką. Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę, jest atrakcyjne oprocentowanie tego kredytu, pozwalające na realizację niejednego marzenia.

Jak załatwić kredyt?

Na początku warto jest skorzystać z kalkulatora kredytowego Getin Bank, który obrazowo pokazuje, jaka będzie wysokość rat kredytu przy wybranej kwocie i długości spłaty. Następnie przygotować można potrzebne dokumenty, które umożliwią zaciągnięcie kredytu.

Niezbędny dokument to przede wszystkim aktualny dowód osobisty. Drugim jest dokument potwierdzający źródło i wysokość uzyskiwanego dochodu. Rodzaj dokumentu zależny jest od tego, jakie jest źródło tych dochodów.

W przypadku umowy o pracę wystarczające jest zaświadczenie pozyskiwane z zakładu pracy, określające wysokość wynagrodzenia oraz czas zatrudnienia. W przypadku emerytury odpowiedni dokument to decyzja o przyznaniu świadczenia. Przy działalności gospodarczej tych zaświadczeń jest więcej, ponieważ potrzebne będzie zaświadczenie o wpisie do ewidencji CEiDG lub KRUS, a także podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz zaświadczenie o niezaleganiu w urzędzie skarbowym z podatkami.

Przed wyborem jakiegokolwiek kredytu, najbezpieczniej jest zapoznać się z jego RRSO. To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pozwala na obliczanie kosztów raty. W ten sposób określić można jakiej wysokości koszty trzeba  ponieść. Poza oprocentowaniem jest to bowiem również prowizja, odsetki, ubezpieczenie etc., dlatego należy się do podjęcia tak ważnej decyzji dobrze przygotować