Leasing aut dla osób prywatnych. Kalkulator

0
972
samochód

Leasing aut dla osób prywatnych to inaczej leasing konsumencki. Dotyczy on osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Leasing zamiast kupowania – ta zasada jest szczególnie rozpowszechniona w dzisiejszych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody.

Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach prywatne oferty leasingowe bez zaliczki stały się znacznie bardziej popularne. W kategoriach zwykłych można powiedzieć, że leasing prywatny teraz stanowi dobrą alternatywę dla zakupu samochodu. Jednak każdy zainteresowany leasingiem konsumenckim powinien zrobić trochę własnych badań przed podjęciem decyzji.

Dla kogo prywatny leasing auta ma sens?

Mówiąc ogólnie, leasing prywatny jest rozsądny dla każdego, kto chce korzystać z samochodu wyłącznie w czasie wolnym. W przeciwnym razie rozsądne jest rozważenie leasingu biznesowego lub korporacyjnego.

Leasing prywatny ma tę zaletę, że oprócz miesięcznych rat nie są ponoszone żadne koszty. Nie wymaga się zakupu pojazdu. Tak więc osoby nie są zobowiązane do pokrywania dużych pieniędzy, pozostawiając mnóstwo środków na inne życzenia, takie jak wakacje i hobby.

Płatności odnoszą się tylko do używania pojazdu

W niektórych firmach płacisz wyłącznie za przebieg samochodu w czasie jego wynajmu. Oznacza to, że płatności odnoszą się tylko do używania, a nie do ceny samego pojazdu. W innych przypadkach umowa opiewa na z góry ustaloną kwotę, z limitem kilometrów.

Bez względu na to, jakiego samochodu szukasz, znajdziesz dla siebie odpowiednią umowę najmu. Od małych, zwinnych samochodów miejskich przez wygodne limuzyny rodzinne, do potężnych SUV-ów.

Na czym polega leasing aut dla osób prywatnych?

Wynajęcie pojazdu jest trochę jak wynajęcie domu lub mieszkania, ponieważ podpisujesz umowę na płacenie miesięcznej opłaty za samochód w określonym czasie, pod koniec którego oddajesz klucze firmie leasingowej.

W przeciwieństwie do wynajmu samochodów, gdzie wynajmujesz samochód na dzień lub tydzień na przykład w trakcie wakacji, leasing samochodu jest jak wynajem długoterminowy. Czasami obejmuje także opcję zakupu pojazdu po upływie tego czasu za atrakcyjną kwotę.

Nie martwisz się o utrat wartości samochodu

Co ciekawe w leasingu, nie musisz martwić się, że samochód traci wartość w miarę upływu czasu, ponieważ nie posiadasz go na własność. Oznacza to również, że nie musisz przechodzić przez kłopoty z jego sprzedażą, gdy skończysz korzystać z samochodu, ponieważ możesz po prostu oddać klucze sprzedawcy po upływie ustalonego terminu. Bez żadnych konsekwencji oraz zobowiązań.

W ten sposób możesz również często zmieniać samochody na coraz wyższe modele, co jest opłacalne dla osób lubiących nowinki i często się nudzących. W rzeczywistości leasing konsumencki oznacza, że ​​jeśli chcesz, możesz prowadzić nowy model co kilka lat i jednocześnie ​​nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, że samochód nie jest objęty gwarancją.

Konserwacja, naprawa, ubezpieczenie

Przy niektórych umowach leasingu samochodów możesz nawet płacić dodatkowo co miesiąc za koszty konserwacji, więc jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z samochodem, nie będziesz musiał szukać pieniędzy na jego naprawę. To samo dotyczyć może na przykład ubezpieczenia pojazdu.

Oczywiście wadą leasingu samochodów jest to, że nie będziesz właścicielem samochodu po zakończeniu umowy, chyba że masz opcję wykupu samochodu i zdecydujesz się to zrobić. Również umowy leasingu samochodów często wiążą się z ograniczeniami przebiegu – obciążając cię dodatkową opłatą, jeśli przekroczysz te ograniczenia. W niektórych przypadkach należy wpłacić opłatę wstępną. Od jej wysokości zależą późniejsze warunki leasingu. W tym przypadku przechodzi się przez podobny proces, co podczas starania się o kredyt.

Leasing aut dla osób prywatnych należy dobrze rozważyć. Kalkulator pomoże w wyborze konkretnej oferty, ponieważ może okazać się, że w konkretnej sytuacji bardzo się one od siebie różnią.

PORÓWNUJEMY CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA: Leasing konsumencki czy kredyt na samochód