Najlepsza lodówka. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o kupowaniu lodówki

0
1071
lodówka

Kuchnia i łazienka stanowią najdroższe do urządzenia pomieszczenia w nowym domu czy mieszkaniu. O ile mikrofalówkę można uznać za fanaberię, lodówka jest niezbędnym elementem kuchni. Jaka będzie najlepsza lodówka dla Ciebie? Najlepsza lodówka. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o kupowaniu lodówki

Możliwość wydłużenia świeżości produktów spożywczych, dzięki przechowywaniu ich w niższej temperaturze to niebywały komfort. Zanim wejdziesz do sklepu stacjonarnego lub internetowego katalogu ofert, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, nad jakimi zagadnieniami musisz się solidnie zastanowić.

Zakupy spożywcze taniej. Jak oszczędzać na zakupach? Poradnik do powieszenia na lodówce

Odpowiedzenie na listę poniższych pytań, z pewnością zawęzi obszar poszukiwań i pozytywnie wpłynie na twój późniejszy stopień zadowolenia.

 1. Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup lodówki?
 2. Ile osób będzie z niej korzystać?
 3. Czy ma to być chłodziarka czy chłodziarko-zamrażarka?
 4. Gdzie lodówka ma stać?
 5. Jak ma wyglądać?
 6. W jakie opcje dodatkowe ma być wyposażona?

Dopiero po dokładnym sprecyzowaniu swoich potrzeb przystąp do dalszych poszukiwań. Zebraliśmy 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o kupowaniu lodówki.

 1. Cena to nie wszystko

Najgorszym rozwiązaniem jest kierowanie się ceną. Wiadomym jest, że kwota, którą trzeba zapłacić za wybrany sprzęt ma znaczenie, ale nie można uczynić z niej jedynego parametru. Nie zawsze produkt, oferowany w promocji będzie dopasowany do twoich potrzeb.

Bilety lotnicze taniej. Jak kupować?

 1. Model lodówki dobrze wybrać przed projektowaniem kuchni

Lodówka jest zakupem na lata. Zazwyczaj jej wygląd, gabaryty, czy sposób otwierania mają wpływ na projekt całej kuchni, a tej przecież nie chcesz szybko zmieniać. Jeżeli zależy ci na kostkarce, musisz pamiętać o przygotowaniu podłączenia do wody.

 1. Decydując o wielkości lodówki, myśl o przyszłości

Masz w najbliższych planach założenie rodziny? Jeśli tak, przyjmij do wiadomości, że zwiększy się twoje zapotrzebowanie na ilość przechowywanych produktów. Każdy członek rodziny czy współlokator to kolejna niezbędna półka.

Jeśli nie masz sprecyzowanych planów, ale bierzesz pod uwagę ewentualność powiększenia rodziny,  zaplanuj układ szafek w kuchni w taki sposób, by bez problemu wymienić lodówkę na większy model.

Budowa domu. Czy jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Co ważne, urządzenia do zabudowy są mniejsze. Osoby, które mają małą kuchnię, a potrzebują większej przestrzeni do chłodzenia, muszą niestety zapomnieć o modelach przeznaczonych do zabudowy.

 1. Ważne, co i gdzie kładziesz w lodówce

Masło, nabiał, jajka, mięso, wędliny, warzywa – wszystkie te produkty lądują w lodówce, ale każdy z nich wymaga innego traktowania. Nowoczesne lodówki wyposażone są agregaty i termostaty, które mają pomóc ci w wydłużeniu świeżości produktów. Przed uruchomieniem przeczytaj więc instrukcję obsługi i układaj rzeczy w przygotowanych dla nich przez producenta miejscach. Przed zakupem lodówki przeanalizuj, których artykułów kupujesz najwięcej i zadbaj o to, by nowy sprzęt posiadał odpowiednią ilość miejsca.

 1. Ilość plusów przy klasie efektywności energetycznej lodówki ma znaczenie

Klasa efektywności energetycznej wskazuje na ilość użytej energii w skali roku w odniesieniu do produktu typowego, którego parametry doprecyzowują przepisy. Lodówki klasyfikowane są w następujący sposób: A+++, A++, A+, A, B, C. Co do zasady im wyższa klasa tym sprzęt ma być bardziej ekonomiczny i przyjazdy dla środowiska.

Jak szukać taniej działki budowlanej. Na co uważać?

 1. Są lodówki utrzymujące temperaturę podczas awarii prądu

Koniec z zamartwianiem się, co się stanie z naszymi zapasami podczas nieplanowanej przerwy w dostawach energii. W zależności od modelu można zapewnić żywności bezpieczeństwo nawet przez czas dłuższy niż 24 godziny.

 1. Klimat wpływa na działanie lodówki

Poza klasą efektywności energetycznej lodówki, poprawne funkcjonowanie urządzenia uzależnione jest również od temperatury w której ono stoi. Przepisy unijne, w trosce o konsumentów, zobowiązują producentów do informowania o tym, w jakich warunkach klimatycznych dany sprzęt będzie działał najlepiej.

 1. Lodówka generuje hałas

Starsi użytkownicy z pewnością pamiętają charakterystyczne burczenie, które emitowały lodówki. Najnowsze modele raczej nie przyczynią się do problemów ze snem, ale warto zainteresować się ilością wysyłanych w domowy eter decybeli.

 1. Lodówkę trzeba rozmrażać

Wbrew powszechnemu przekonaniu, rozmrażanie jest niezbędne do zapewnienia lodówce długotrwałego i prawidłowego działania. Nawet reklamowana opcja No Frost nie zwalnia z tego obowiązku. Każdy producent w instrukcji obsługi wskazuje zalecaną częstotliwość uciążliwego procederu.

Własna działalność. Jak otworzyć?

 1. Warto podłączyć lodówkę do internetu

Nie masz czasu na bieżące kontrolowanie posiadanych w lodówce produktów? Najnowsze urządzenia zdejmą z twoich barków ten obowiązek. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań, lodówka będzie informować Cię o malejącej liczbie wybranych produktów, a nawet na podstawie twoich dotychczasowych upodobań przygotuje listę zakupów.

Czytaj także: Pierwszy wyjazd do spa – poradnik dla początkującego