Najlepsza lokata na rynku? Ranking lokat bankowych

0
834
lokata

Niskie oprocentowanie lokat nie odstrasza tradycjonalistów do składania swoich oszczędności na lokatach. Obecnie najlepiej oprocentowane lokaty nie przekraczają 4% w skali roku.

O lokatach pisałem już sporo w serwisie. Udowadniałem, że jest to najbezpieczniejszy produkt bankowy, który gwarantuje zwrot kapitału, a także daje szansę niewielkich odsetek. Składając pieniądze na lokacie nie ponosisz ryzyka utraty kapitału.

Oprocentowanie lokat bankowych

Oprocentowanie lokat bankowych skorelowane jest bardzo mocno z gospodarką. Jeśli stopy procentowe są niskie, to i lokaty bankowe nie oferują wysokiego oprocentowania. Banki jednak co chwilę organizują promocje, oferując lepsze od rynkowego oprocentowanie. Wszystko dlatego, że coraz więcej klientów sięga po obligacje skarbowe.

Jak szukać lokat z najlepszym oprocentowaniem?
Prześwietliłem wszystkie lokaty na rynku, począwszy od tych najkrótszych po te najdłuższe. Stopa procentowa zawsze jest podawana w skali roku.

Najlepsze lokaty miesięczne

Wśród lokat miesięcznych zdecydowanym liderem jest LOKATA NR 1 Idea Bank. Oferuje on stałe oprocentowanie na poziomie 2,60 proc. w skali roku. Lokatę tę można założyć już od 500 zł. Co istotne nie trzeba zakładać konta osobistego. Lokatę Nr 1 można założyć przez internet.

Drugie miejsce w moim rankingu zajmuje EnveloLokata Mobilna, którą oferuje EnveloBank. Ma oprocentowanie stałe w wysokości 1,50% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 500 zł. Lokata może być założona przez internet. Trzeba jednak przy okazji otworzyć konto osobiste.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Lokata Miracle. Oferuje ją kolejny z banków z grupy Leszka Czarneckiego – Lion`s Bank. Oprocentowanie tej lokaty to 1,30% rocznie. Minimalny wkład wynosi 10 000 zł. Tak wysoki próg wejścia spowodowany jest tym, że Lion`s Bank to bank dla zamożnych klientów. Lokatę taką można założyć pod warunkiem posiadania konta bankowego.

Na zainteresowanie zasługują jeszcze produkty Nest Banku. Nest Lokata daje nam 1,10 % rocznie, a minimalny wkład do 1000 zł

Najlepsze lokaty dwumiesięczne

W przypadku lokat dwumiesięcznych w czerwcu bezapelacyjnie wygrywa Lokata Mobilna Credit Agricole. Łączne oprocentowanie może wynieść nawet 2,50%. Produkt skonstruowany jest tak, że lokata ma „normalne” oprocentowanie na poziomie 0,70%. Zwiększane jest ono o 1,80% jeśli lokata będzie otwarta w ciągu 14 dni od dnia, gdy otworzymy konto osobiste. Minimalny wkład to 1000 zł a maksymalny 10 000 zł. Podwyższenie oprocentowania dotyczy wyłącznie jednej lokaty.

Na drugim miejscu mamy e-Lokatę Tradycyjną Getin Banku. Oprocentowanie wynosi 1,60% w skali roku. Minimalny wkład to 500 zł.

Trzecie miejsce należy do Lokaty Tradycyjnej Noble Banku. Depozyt jest oprocentowany na 1,60% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 500 zł. Z lokaty skorzystać mogą nowi i dotychczasowi klienci bankowości osobistej, private banking oraz osoby korzystające z bankowości internetowej.

Najlepsze lokaty trzymiesięczne

Zdecydowanym liderem jest Lokata Happy Idea Banku. Tutaj mamy oprocentowanie na poziomie 4%. Na lokacie możemy zdeponować od 500 zł do 20 000 zł.. Depozyt skierowany jest do nowych klientów banku.

Jeśli masz Konto Plus założone w Plus Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy, możesz założyć lokatę, której oprocentowanie jest progresywne i daje średnioroczną stopę na poziomie 4,00% Dopuszczalna kwota lokaty mieści się w przedziale 1 000 zł – 10 000 zł. Tym samym w moim rankingu taka lokata zajmuje drugie miejsce.

Trzecie miejsce przypada Lokacie Witaj oferowanej przez Nest Bank. Oprocentowanie to 4%. Produkt jest adresowany do nowych klientów konta osobistego. Żeby utrzymać taką ofertę, muszą założyć lokatę w ciągu 30 dni od założenia konta.

W mojej opinii na razie nie warto zostawiać w banku pieniędzy na dłużej niż trzy miesiące. Wszystko dlatego, że rośnie inflacja przez co lokaty są coraz mniej atrakcyjnym sposobem ochrony kapitału.