Najlepsze ubezpieczenie turystyczne na wakacje. AXA ubezpieczenia

0
743
ubezpieczenie-turystyczne

Nie chcesz jechać na wakacje z biurem podróży? Wolisz samodzielnie szukać taniego połączenia lotniczego i noclegu? Nie masz problemu by spędzić wolny czas tanio i „na dziko”? Niezależnie od tego jak odpoczywasz, koniecznie sprawdź, czy będzie ci potrzebne ubezpieczenie turystyczne

Podstawową zasadą ubezpieczenia turystycznego jest zabezpieczenie przed skutkami różnych zdarzeń, które mogą zdarzyć się w podróży. Wyróżnikiem takiego ubezpieczenia jest też to, że zawiera się je na określony czas, zwykle termin twojego urlopowego wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje np. zwrot kosztów w przypadku kradzieży bądź zagubienia bagażu, a gdy dojdzie do jakiegoś wypadku lub potrzebna jest pomoc lekarska, ubezpieczenie pokryje koszty takich świadczeń.

Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń turystycznych są polisy AXA. Sprzedaje się je w kilku wariantach

Podróżuj bezpiecznie po Polsce

Ubezpieczenie obejmujące swoim zasięgiem Polskę gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, a także pozwala ubezpieczyć sprzęt sportowy. Mało tego. Rozszerzając je o opcję Travel Sport można też ubezpieczyć sporty wysokiego ryzyka.

Jeśli jedziemy za granicę możemy wybrać produkt Multitravel, który zapewnia ochronę kosztów leczenia i chroni ryzyko amatorskiego sportu. Ubezpieczenie to chroni od wielu zdarzeń, np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, utrata bagażu, opóźnienie bagażu, opóźnienie lotu, szkody z OC wyrządzone za granicą zarówno w życiu prywatnym jak i podczas uprawiania sportu, koszty ratownictwa, pomoc prawna za granicą, kradzież gotówki, zamknięcie narciarskich tras zjazdowych, kradzież mienia w miejscu zamieszania podczas wyjazdu, rezygnacja z wyjazdu z powodu wielu zdarzeń losowych.

Takie ubezpieczenie może też ochronić w przypadku chorób przewlekłych. To rzadkość bo zwykle taki wariant jest stosowany jako opcja. W tym wypadku mamy to w pakiecie jako zwrot niezbędnej pierwszej pomocy związanej z zaostrzeniem choroby przewlekłej.

Jest i wariant związany z ubezpieczeniem dodawanym do wizy przy wyjeździe na Białoruś.

Po co ubezpieczenie turystyczne?
Urlop to czas odpoczynku jednak w czasie gdy pozwalamy sobie na odrobinę więcej luzu rośnie ryzyko nieszczęśliwego wypadku, a koszty leczenia nawet drobnych urazów mogą być spore. Musisz wiedzieć, że jeśli wybierasz urlop w jednym z krajów Unii Europejskiej masz prawo do opieki lekarskiej na takim samym poziomie jak obywatel kraju, w którym przebywasz. Wszystkie takie usługi, np. wizytę u internisty rozliczy polski NFZ o ile masz oczywiście kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jeśli nie masz polskiego ubezpieczenia zdrowotnego albo chcesz mieć spokój wewnętrzny i nie płacić za usługi medyczne, które nie są refundowane, warto wybrać ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie turystyczne będzie Cię też chroniło od szkód, które ty lub twój towarzysz podróży nieświadomie wyrządzicie podczas urlopu. Zdarza się, ze zniszczeniu ulegają sprzęty hotelowe, a niefrasobliwość może doprowadzić do tego, że nasze dziecko rozbije szybę w samochodzie zaparkowanym na parkingu przy plaży. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa może przejąć obowiązek naprawienia szkód i rozliczenia ich.