Podwyżki dla nauczycieli. Tyle będą zarabiać nauczyciele od 1 września

0
1226
podwyżki nauczycieli
podwyżki nauczycieli

Podwyżki dla nauczycieli to gorący temat. Znane są już szczegóły podwyżek dla nauczycieli. Wszystko dlatego, że w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w którym określono wysokość minimalnego wynagrodzenia.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski potwierdził, że podwyżki dla nauczycieli staną się faktem. Nauczyciele od 1 września 2019 będą zarabiać więcej.

300 plus. Kiedy dostaniesz świadczenie na wyprawkę szkolną?

Efektem spotkania ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami związków zawodowych reprezentujących nauczycieli jest informacja o tym, że rząd ma dodatkowy miliard złotych, który będzie przeznaczony na płace nauczycieli. Od 1 września nauczyciele otrzymają wyższe pensje. Opublikowano właśnie minimalne stawki wynagrodzeń zasadniczych dla stażystów, nauczycieli kontraktowych i dyplomowanych.

Ile zarabia nauczyciel?

Nie tylko wyprawka, czyli koszty edukacji dziecka w szkole podstawowej

Wynagrodzenie nauczyciela zależeć będzie od poziomu wykształcenia. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zasadnicze wynagrodzenie nauczyciela stażysty, który ma tytuł zawodowy magistra i przygotowanie pedagogiczne wyniesie od 1 września 2782 zł. Osoba, która ma tytuł zawodowy licencjata, ale nie ma przygotowania pedagogicznego będzie zarabiać 2450 zł. Nauczyciel stażysta, który ma tytuł zawodowy magistra ale nie posiada przygotowania pedagogicznego zarobi od 1 września nie mniej niż 2466 zł.

Zarobki nauczyciela kontraktowego

Nauczyciel kontraktowy, który ma najwyższy stopień wykształcenia, czyli zawodowy tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym otrzyma wynagrodzenie co najmniej 2862 zł. Nauczyciel, który ma najniższy stopień, czyli licencjata/inżyniera i nie ma przygotowania pedagogicznego zarobi 2 466 zł.

Jak nas rżną na ubezpieczeniach szkolnych, czyli dlaczego kupujemy dwa razy to samo. Wszystko co musisz wiedzieć o NNW

Nauczyciel mianowany, który ma najwyższy stopień może liczyć na przynajmniej 3 250, a dyplomowany 3817 zł.

Rozporządzenie płacowe rozszerza również uprawnienia do dodatku za wychowawstwo na nauczycieli przedszkolnych. Jego wysokość ustalą organy prowadzące w regulaminach wynagradzania.

Sprawdź także: Jak zarabiać na korepetycjach?