Ranking kredytów

0
1334
kredyt hipoteczny

Zaciągnięcie kredytu to poważna sprawa, niezależnie od tego, jakiej wysokości zobowiązanie chcesz na siebie wziąć. Oczywiście, im ta kwota jest większa, tym najczęściej kredyt zaciąga się też na więcej lat. Co za tym idzie, dobrze jest mądrze dobrać bank i szczegóły oferty. Właśnie w tym celu powstał ranking kredytów.

To narzędzie, które po dodaniu pewnych zmiennych jest w stanie na bieżąco przeanalizować jaka oferta będzie najkorzystniejsza. Znając takie szczegóły jak oprocentowanie, wysokość odsetek, dodatkowe opłaty, możesz dopasować produkt najlepiej dostosowany do twoich potrzeb i możliwości. Jest to bardzo istotne, tym bardziej że kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel.

Ranking kredytów gotówkowych

Kredyty co do zasady to narzędzia drogie. Ranking kredytów gotówkowych jest poddawany bardzo dużym zmianom. W końcu niemal co miesiąc pojawiają się nowe oferty i propozycje, które są w coraz większym stopniu dopasowywane do wymagań klientów. Dobierz jaką kwotę chcesz pożyczyć i jaki jest twój preferowany okres spłaty.

Taki ranking jest rzetelny, ponieważ najczęściej jest niezależny i nie bywa reklamą konkretnego produktu. Niekiedy różnice pomiędzy nimi są na tyle niewielkie, że dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie także dodatkowych produktów.

Jak czytać ranking kredytów?

Kredyt musi być dostosowany do konkretnej sytuacji. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie banki w taki sam sposób podchodzą do każdego źródła dochodów. Niektóre na przykład w ogóle nie biorą pod uwagę dochodów z tytułu umowy o dzieło.

Patrząc na konkretną ofertę kredytu, warto jest sprawdzić jego RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Ta wartość składa się nie tylko z odsetek za kredyt, ale także ze wszystkich dodatkowych opłat, takich jak na przykład ubezpieczenie, które mogą stać się elementem pożyczki.

Kredyt gotówkowy to oczywiście nie wszystkie dostępne rodzaje kredytów. Można również zdecydować się na kredyt konsolidacyjny i kredyt hipoteczny. Wszystkie one służą czemuś innemu, inne są ich warunki oraz czas spłaty. W przypadku kredytu gotówkowego maksymalny okres spłaty wynosi 10 lat, w przypadku kredytu hipotecznego – nawet 35 lat.

Kredyt konsolidacyjny służy zamienieniu wszystkich zobowiązań w jedno, przy niższej racie. Ranking kredytów może więc dotyczyć różnych ich typów, przy analizie odmiennych zmiennych. Osobna kategoria to także kredyty firmowe, w tym inwestycyjne, przeznaczone do rozbudowy, unowocześnienia i podwyższenia jakości prowadzonej działalności.

Lepiej się nie zadłużać…

Dług może nie być złą rzeczą, jeśli pożyczka zostanie wykorzystana do zasilania inwestycji, takich jak zakup domu, rozpoczęcie działalności gospodarczej lub zdobycie wykształcenia.

Dług jest zły, gdy jest wykorzystywany do finansowania stylu życia, na który nie możesz sobie pozwolić. Finansowanie podróży na Hawaje kartą kredytową jest głupie i prędzej czy później doprowadzi do spirali długów.

Niezabezpieczone pożyczki osobiste i linie kredytowe mogą doprowadzić ludzi do prawdziwego bagna, z którego nie będą w stanie się wydostać. Stopy procentowe tego rodzaju długu nie są tak wysokie, jak karty kredytowe, ale są znacznie wyższe niż oprocentowanie kredytów hipotecznych. Stopa procentowa, którą płacisz od pożyczek, zależy w dużej mierze od twojej zdolności kredytowej.

Kiedy pożyczka gotówkowa?

Pożyczki gotówkowe mogą być dobre, gdy są używane do konsolidacji kart kredytowych o wyższym oprocentowaniu w jedną płatność o niższej stopie procentowej. Mogą być również złe, gdy są używane do zakupu nowego telewizora przy 8% stopie.

Na szczęście wybór kredytu wcale nie musi się łączyć z nerwowym odwiedzaniem placówek bankowych albo z przeglądaniem stron internetowych banków. Współcześnie są metody, które mogą to znacznie uprościć i jednocześnie dostosować sposób obsługi klienta do jego potrzeb. Ranking kredytów jest właśnie takim prostym narzędziem. Warto jednak korzystać wyłącznie z takich propozycji, które są na bieżąco aktualizowane, żeby mieć najświeższą ofertę.