Skoda wynajem długoterminowy dla osób prywatnych, fizycznych

0
2690
Skoda wynajem długoterminowy

Skoda, tak jak wielu innych producentów samochodów, poza sprzedażą aut ma w swojej ofercie również dodatkowe usługi. Właśnie taką jest oferowany przez nią wynajem długoterminowy pojazdów. To nieco inna opcja niż leasing dla firm. Taki wynajem długoterminowy to opcja dostępna także dla osób prywatnych, fizycznych, niemających własnej firmy. Dzięki temu każdy może cieszyć się nowym samochodem na bardzo dogodnych warunkach.

Zalety wynajmu Skoda

Wynajem długoterminowy samochodów Skoda ma bardzo wiele zalet. Podstawową jest szeroki wybór modułów usług. To ty dopasowujesz to, na jakich zasadach chcesz wykorzystywać najem długoterminowy.

Jedną z najbardziej istotnych kwestii, które naturalnie związane są z najmem długoterminowym, jest wskazanie, na jakiej wysokości koszty jest narażona osoba decydująca się na to. Skoda wynajem długoterminowy to doskonała opcja, ponieważ wówczas od razu masz podane przewidywalne koszty. Są one stałe i liniowe. Dlatego nie musisz się niczym martwić – w każdym miesiącu rachunek będzie taki sam i łatwiej jest zarządzać domowym budżetem i planować wydatki. Dodatkowo także nie ponosisz ryzyka związanego z wartością rezydualną oraz kosztami serwisowymi.

Skoda wynajem długoterminowy dla kogo?

Wynajem długoterminowy polecany jest osobom, które nie mają gotówki na zakup samochodu albo po prostu nie chcą się podejmować takiego problemu. Najem długoterminowy sprawia, że niejako „kupujesz” samochód, tylko że w abonamencie i masz możliwość użytkowania go przez kilka lat. Dodatkowo wybierając pełen pakiet, otrzymujesz również jego ubezpieczenie, pakiet serwisowy, a nawet załatwioną masz kwestię wymiany i przechowywania sezonowych opon. W teorii wydaje się to więc być świetnym rozwiązaniem. W przypadku, kiedy na przykład zechcesz wymienić swój samochód na jakiś inny, także nie ma z tym problemu. Nie musisz myśleć o jego sprzedaży i innych kwestiach, które zaprzątają głowę właścicieli. Nie interesuje cię na przykład kwestia spadku jego wartości.

Dawniej leasing samochodów był przeznaczony tylko dla właścicieli firm, którzy w ten sposób budowali swoją flotę. Od ostatnich paru lat jest on dostępny także dla osób prywatnych. Od niedawna jeszcze większą popularnością cieszy się najem długoterminowy. W tym wypadku zasadnicza różnica dotyczy kwestii wykupu samochodu. W przypadku najmu nie dokonujesz tego. Jednocześnie cena tej usługi jest zdecydowanie niższa.

Najem Skoda

Z wynajmem długoterminowym dla osób prywatnych, fizycznych łączy się ważne pojęcie jakim jest wartość rezydualna. Co ono oznacza? Inne jej określenie to wartość szczątkowa. Dotyczy ono wartości auta w chwili zakończenia umowy.

W sytuacji gdy wartość samochodu w dniu wykupu jest wyższa niż kwota wykupu, takie działanie jest oczywiście opłacalne i można na tym zyskać. Tak naprawdę jednak dla firmy oferującej wynajem długoterminowy wcale nie jest korzystne, aby klient wykupił samochód. Dużo bardziej korzystna jest sytuacja, kiedy po zakończeniu okresu najmu klient po prostu zdecyduje się na wzięcie nowego pojazdu. Dlatego bardzo dokładnie sprawdzany jest stan zdawanego auta. Wartość rezydualna jest skrupulatnie ustalana, przy wzięciu pod uwagę takich czynników jak marka, model, przebieg oraz wiek auta.

Jakie są minusy wynajmu długoterminowego?

Minusem wynajmu długoterminowego jest z pewnością wysokość wkładu własnego, który jest wyższy w przypadku droższego auta. Inną niekorzyścią jest konieczność pokrycia również odsetek od wartości rezydualnej. Na koniec okresu wynajmu nie można także wykupić auta poniżej jego wartości. To wszystko w połączeniu sprawia, że wynajem jest dość drogą opcją. Jest za to bardzo wygodny, a teraz również dostępny dla każdego, co jest świetną opcją.

O wynajęte auto trzeba bardzo dbać. W momencie jego oddawania z całą pewnością przejdzie ono drobiazgową kontrolę mogącą wskazać, że było ono ponadnormatywnie zużyte. Tak samo przestrzegać trzeba zużycia kilometrów, ponieważ jego przekroczenie także będzie słono kosztować.

NASZA PORADA Jak działa wynajem długoterminowy samochodów?