Tani hotel. Jak znaleźć nocleg za grosze. Takich sposobów nie znasz

0
1093
tani_nocleg

Tani hotel na wakacje? Koszty noclegu są często podstawowym składnikiem każdego budżetu wakacyjnego. Czy łatwo jest znaleźć tani hotel? Tak, jeśli znamy kilka sztuczek.

Szukaj tańszych kierunków i wybieraj noclegi poza sezonem

Jest na świecie jeszcze wiele krajów, które nadal nie są kierunkami zmasowanej turystyki. Należą do nich niektóre państwa azjatyckie i część tych położonych w Ameryce Południowej i Afryce. Co ważne, są to noclegi w hotelach wysokiej klasy, ponieważ bardzo tani nocleg znaleźć można na przykład w hostelach, czy prywatnych kwaterach, ale trudno jest je nazwać hotelami. Te kraje to na przykład Kambodża, Boliwia, Turcja, Nepal, Iran albo Maroko. Poza dobrymi hotelami z kilkoma gwiazdkami, można w nich liczyć także na świetne wyżywienie w atrakcyjnej cenie. Nawet w tych bardziej popularnych dla turystów krajach znaleźć możesz miejsca, w których jest zdecydowanie taniej. Jeżeli zdecydujesz się iść nieco pod prąd i wybrać odwiedzanie miast i miasteczek spoza utartych, a wręcz przetartych szlaków, twój portfel ci za to podziękuje.

Czytaj też:

Last Minute. Wady i zalety wyjazdów last minute

Ranking ubezpieczeń turystycznych. Jak wybierać ubezpieczenie?

Noclegi poza sezonem mają także wiele plusów. Często jest to lepsza pogoda, na przykład mniejszy upał, co jest ważne, jeżeli nastawiasz się na aktywne zwiedzanie. W okresie poza wakacjami łatwiej także jest znaleźć tańszy lot, czy tańsze jest wynajęcie samochodu. Tańszy okres to na przykład początek stycznia, kiedy wyjeżdżają już turyści świąteczno-noworoczni i mało kto pozwala sobie na urlop.

Wyszukiwarki hoteli

Wyszukiwarki obiektów hotelowych pozwalają znaleźć bardzo dobrą ofertę.Zawsze porównuj ceny z wyszukiwarek obiektów hotelowych z tymi bezpośrednio na stronie hotelu. Możesz trafić na dodatkowe promocje, które jeszcze bardziej obniżą cenę za pobyt. W niektórych przypadkach można także otrzymać jakieś gratisy i rabaty.

Pamiętaj!

Dobrym pomysłem jest napisanie wiadomości bezpośrednio do hotelu. Powołaj się na ofertę w wyszukiwarce i zapytaj o ofertę bezpośredniego noclegu. W wielu przypadkach to działa, ponieważ hotel nie będzie musiał wówczas zapłacić bardzo wysokiej prowizji portalowi.

Elastyczna data noclegu

Znalezienie tańszego noclegu w hotelu nie jest uzależnione tylko od sezonu, ale nawet od dnia tygodnia. Miasta typowo biznesowe, mogą oferować tańsze noclegi w środku tygodnia. Inaczej jest w miejscach turystycznych – tutaj hotele zaproponować mogą atrakcyjny rabat w środku tygodnia.

Ubezpieczenie w podróży. Jak wybrać odpowiednią polisę?

Wspólne wynajęcie apartamentu

Pokój hotelowy dla jednej osoby zawsze będzie droższy niż oferta dla dwóch i więcej osób. Jeżeli znasz kogoś, z kim dobrze się dogadujesz, zaproponuj mu wspólny nocleg. Wówczas nawet duży, wygodny apartament zarezerwować możecie w cenie bardziej atrakcyjnej przy podziale na dwie osoby.

Mystery Hotel – co to jest?

Co skrywa się pod tajemniczą nazwą Mystery Hotel? Dosłownie – tajemniczy hotel. Wiele luksusowych hoteli nie robi wprost promocji na nocleg u siebie w danym przedziale czasowym, ponieważ to rozwiązanie mogłoby obniżyć ich prestiż i zdradzić brak stuprocentowego obłożenia. Zamiast tego oferują one inne rozwiązanie.

Niesprzedane w danym terminie pokoje są oferowane z bardzo dużą zniżką. Jednak klient niemal do końca nie wie, na nocleg w jakim hotelu się decyduje. Znasz tylko przybliżoną lokalizację i poziom ocen. Dopiero po dokonaniu rezerwacji otrzymasz szczegóły. To szansa na nocleg w obiektach, na które normalnie nie mógłbyś sobie pozwolić i to w świetnych cenach.

Programy lojalnościowe hoteli

Największe sieci hotelowe oferują atrakcyjne programy lojalnościowe w formie kart punktowych. Dzięki nim możesz na przykład liczyć na darmowe podwyższenie standardu pokoju, vouchery do SPA albo restauracji, atrakcyjne zniżki, a nawet darmowe noclegi. Wszystko po to, aby dopieścić swoich najwierniejszych odwiedzających.

A jakie ty masz sposoby na tanie noclegi? Jak oszczędzasz na hotelach podczas wakacji? Podaj w komentarzu swoje rady