Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer

0
1137
pzu wojażer

Planowanie urlopu nie kończy się na wyborze miejsca i terminu. Warto pomyśleć nieoczekiwanych problemach podczas wyjazdu. Wyjaśniamy, dlaczego zakup ubezpieczenia turystycznego może okazać się najlepszą inwestycją.

Wypadki, nagłe choroby czy kradzieże zdarzają się turystom zarówno w kraju jak i za granicą. Stosunkowo niewielkie kwoty ubezpieczenia turystycznego PZU mogą pozwolą podróżującym uniknąć m.in. wydatków na leczenie czy innych kosztownych następstw nieoczekiwanych zdarzeń.

W razie nagłych wypadków PZU zapewnia ubezpieczonym pomoc na wielu polach. Ubezpieczenie zawiera m.in. sfinansowanie leczenia, wizyty u lekarza (także stomatologa), niezbędnych badań i zabiegów, a także transport medyczny. Co więcej, w każdym z powyższych przypadków można będzie liczyć na telefoniczną pomoc tłumacza. Jeśli ubezpieczony wskutek problemów zdrowotnych doznanych podczas urlopu będzie musiał zakupić leki, PZU zwróci mu pieniądze. Wsparcie nie kończy się z chwilą powrotu do domu. Jeśli to konieczne, ubezpieczony otrzyma pomoc lekarza, psychologa czy rehabilitanta w miejscu zamieszkania.

Ubezpieczenie dotyczy także następstw nieoczekiwanych zdarzeń np. podczas wycieczek górskich. PZU opłaci akcję poszukiwawczą lub ratowniczą w razie zaginięcia w górach. Sfinansuje także naprawę lub zakup ortopedycznego albo okularów korekcyjnych.

Wyżej wymienione elementy ubezpieczenia turystycznego w PZU stanowią standardowy pakiet usług, ja jakie może liczyć ubezpieczony. Rozszerzone, a co za tym idzie, nieco droższe pakiety obejmują np. pobyt w hotelu na czas rekonwalescencji po chorobie lub wypadku czy transport i zakwaterowanie bliskiej osoby, jeśli ubezpieczony w czasie wyjazdu trafi do szpitala. Rozszerzony pakiet zapewni ubezpieczonym pomoc także w przypadku podróży z dziećmi lub osobą niepełnosprawną. PZU zapewni im opiekę na czas leczenia ubezpieczonego.

Wyżej opisane ubezpieczenie PZU Wojażer można rozszerzyć o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (np. rehabilitacja po wypadku), czy OC. To ostatnie jest szczególnie istotne, kiedy to ubezpieczony wyrządzi komuś szkodę np. przez uszkodzenie wypożyczonego samochodu czy zniszczenie czyjejś własności. Warto  dokupić także ubezpieczenie bagażu. Wówczas PZU może pomóc w jego odzyskaniu lub wypłacić odszkodowanie w przypadku kradzieży.

Ubezpieczenie PZU obejmuje podróżowanie po całym świecie zarówno dla Polaków, jak i cudzoziemców mieszkających w Polsce. Są jednak ograniczenia. PZU nie przyzna ubezpieczenia np. w sytuacji, kiedy podróżujący nie powinien wyjeżdżać ze względu ma chorobę przewlekłą.

Co z kosztami? Ubezpieczenie PZU Wojażer kosztuje 6,12 zł na podróżującą parę. Nieco droższe są pakiety rozszerzone o OC czy NWW, wówczas koszty ubezpieczenia dla dwóch osób zamkną się w kwocie około 30 zł. Ile można zyskać? Najtańszy, podstawowy pakiet gwarantuje pokrycie kosztów leczenia do kwoty 120 tys. zł, a w zależności od wybranego pakietu, kwota ta może wzrosnąć do 250 tys. zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie PZU