Wakacyjne wydatki. Jak nie roztrwonić pieniędzy?

0
809
wakacyjne wydatki

Na wakacjach nie brakuje okazji do marnowania pieniędzy. Co zrobić, aby wakacyjne wydatki nie okazały się wygranym nad rozsądkiem? Wakacyjne wydatki. Jak nie roztrwonić pieniędzy?

W czasie wakacji dokonujemy nieprzemyślanych zakupów, ponieważ mamy o wiele więcej luzu wobec wydatków niż w życiu codziennym. Ale nie powinniśmy pozwolić, aby wakacyjny sposób myślenia całkowicie zniweczył nasze cele finansowe poprzez nadmierne wakacyjne wydatki. Co by się stało, gdybyś mógł zmienić sposób spędzania wakacji i jednocześnie nie musiał rezygnować z dobrej zabawy? Jest to całkowicie wykonalne!

Oto siedem najpopularniejszych sposobów na nadmierne wydawanie pieniędzy w czasie wycieczki, wraz z propozycjami lepszego ich wykorzystania.

  1. Pamiątki, których nie używasz

Sombrero i gumowe żaby są zabawne do pozowania z nimi w sklepie z pamiątkami, ale czy naprawdę chcesz wydać sporo pieniędzy na rzeczy, które zapchają tylko półkę lub zostaną zakopane na dnie szafy?

Lepszy pomysł: Kupuj pamiątki, których będziesz potem używać, jak kubek na kawę, lokalne produkty spożywcze lub ozdoba na choinkę.

Wyprawka szkolna. Ile trzeba zapłacić i jak wydać mniej?

  1. Wakacje, które są zbyt długie

Czy kiedykolwiek czułeś się gotowy do powrotu do domu pod koniec tygodniowej wycieczki? Prawdopodobnie. Pobyt w dowolnym miejscu za długo i płacenie średnio kilkuset złotych za pokój hotelowy sprawia, że trudno jest w pełni cieszyć się tymi kilkoma ostatnimi dniami podróży.

Lepszy pomysł: Wróć do domu po siedmiu-ośmiu dniach. Wyjedziesz, gdy poczujesz się znużony, zyskasz dodatkowy czas na odpoczynek w domu i zapłacisz mniejszy rachunek za hotel.

  1. Kupowanie drogich przekąsek

Lokalsi narzucają zbyt wysokie ceny za podręczne przekąski, ponieważ wiedzą, że uwielbiasz wygodę chwytania słodkiego napoju lub lodów między przejażdżkami kolejką górską. Wiedzą również, że jesteś skłonny zapłacić więcej, jeśli dzieci stają się głodne i nerwowe.

Lepszy pomysł: Zjedz duże śniadanie w hotelu, zadbaj wcześniej o zabranie ze sobą przekąsek (kupionych w normalnym sklepie dalej od lokalnych atrakcji), a także kup butelkę z filtrem, która pozwoli ci mieć cały czas dostęp do czystej wody do picia.

  1. Nie sprawdzanie atrakcyjnych rabatów

Muzea, galerie, ogrody botaniczne, oceanaria to świetny sposób na wprowadzenie kultury lub elementów lokalnej przyrody do twojej wycieczki. Ale płacenie pełnej ceny za bilety szybko się sumuje do dużych kwot, zwłaszcza jeśli masz dzieci.

Last Minute. Wady i zalety wyjazdów last minute

Lepszy pomysł: Przed wyjazdem sprawdź ceny biletów wstępu i zapoznaj się ze sposobami na uzyskanie atrakcyjnych zniżek i rabatów na lokalne atrakcje. Zbieranie informacji sprawi, że będziesz podekscytowany podróżą i może dać ci pomysły na nowe atrakcje!

  1. Jedzenie wszystkich posiłków w restauracjach

Stołowanie się nawet w restauracjach z niższej półki podczas całego dwutygodniowego pobytu sprawia, że rachunek będzie naprawdę bardzo wysoki. To wystarczy, abyś stracił apetyt.

Lepszy pomysł: Jedz co najmniej jeden posiłek dziennie w swoim pokoju. Zatrzymaj się w sklepie spożywczym i kup chleb, owoce, ser, wędlinę i napoje. Możesz się zrelaksować podczas jedzenia i zaoszczędzić energię na inne aktywności.

Wakacyjny wyjazd z dzieckiem Jak się przygotować?

  1. Robienie zbyt wiele

Kuszące jest upchnięcie jak największej liczb zajęć w plan wycieczki, zwłaszcza jeśli wybierasz się do dużego miasta z wieloma słynnymi zabytkami. Jednak po prostu nie staraj się robić zbyt wiele. Zmęczysz się i zapłacisz za rzeczy, którymi nie będziesz się w pełni cieszyć.

Lepszy pomysł: Odwiedzaj jedną lub dwie atrakcje dziennie. Kiedy skończysz, możesz zaplanować coś innego lub mieć resztę dnia wolnego. Tak czy inaczej, wygrywasz.

  1. Zakup biletów lotniczych do pobliskich miejsc docelowych

Latamy, aby zaoszczędzić czas. Ale jeśli miejsce na wakacje jest tylko sześć lub siedem godzin jazdy samochodem, może się okazać, że taka podróż jest dużo tańsza.

Lepszy pomysł: Sprawdź alternatywny sposób dotarcia do danego miejsca. W końcu sama podróż także może być przygodą!

Sprawdź także: Bilety lotnicze taniej. Jak kupować?