Forum kredytowe dla zadłużonych. Pożyczka dla zadłużonego

0
2137
dłużnik

Masz już kilka kredytów, a spłacanie ich przychodzi z trudem? Zaczynasz już dostawać listy od komornika, w których informuje o rozpoczęciu egzekucji? Nic straconego. Są firmy, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym.

Wybór firmy, która pożycza pieniądze, tym, którzy mają problem ze spłatą innych zobowiązań, nie jest trudny. Wszystko dlatego, że nie jest ich dużo i trzeba brać „to co jest”. Praktycznie bez kłopotów możemy dostać 1500 zł w firmie Łatwy Kredyt. W tym przypadku pieniądze przelewane są na rachunek bankowy. Gdy interesuje Cię wyższa kwota, możesz zwrócić się do firm, które pożyczają pieniądze w domu. Chodzi tu np. o Provident. Można pożyczyć w ten sposób nawet 15 tys. złotych i spłacać tę kwotę w 24 ratach. Zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że firmy, które udzielają pożyczek w domach, wymagają znacznie niższej zdolności kredytowej.

Pożyczka online dla zadłużonych

Osoba zadłużona, która chce wziąć kolejną pożyczkę, a komornik zajął jej konta, może mieć problem ze skorzystaniem z takiego produktu. Po pierwsze, trudno będzie zrobić przelew weryfikacyjny, który jest konieczny do sprawdzenia wiarygodności danej osoby. Po drugie, gdy już udałoby się to zrobić, to wypłacone przez firmę pożyczkową pieniądze i tak byłyby zablokowane przez komornika. Ale i na to jest sposób. Firmy takie jak Łatwy Kredyt, czy AS Kredyt pozwalają wypłacić pieniądze przez tzw. czek GIRO. Czek Giro pozwala odebrać pieniądze na poczcie. W czasie wnioskowania o taką szybką pożyczkę, system wygeneruje dla nas kod w formie SMS, który przekazujemy pracownikowi poczty w placówce. Taki system pozwala nam na odebranie pieniędzy już w ciągu godziny od uzyskania pozytywnej decyzji

Czy osoba zadłużona dostanie kredyt w banku?

Banki dość dobrze weryfikują zdolność kredytową. Jeśli mamy już kredyt lub kilka pożyczek istnieje większe prawdopodobieństwo, że szybko zaczną się kłopoty ze spłatą. Może też się zdarzyć, że taka osoba ma już negatywną historię zapisaną w Biurze Informacji Kredytowej. W związku z tym osoba zadłużona praktycznie nie ma szans na kredyt w banku. Spore opóźnienia w spłacie rat albo też problem z regulowaniem innych bankowych zobowiązań wykazanych w BIK wyklucza możliwość uzyskania kredytu bankowego. Jak podaje Związek Banków Polskich w 2018 roku łączna kwota pożyczek i kredytów wynosiła 575 mld złotych. Prawie połowa dorosłych Polaków ma zaległości w spłatach.

W takiej sytuacji pozostają praktycznie już tylko parabanki. Parabanki udzielają pożyczek na postawie zapisów kodeksu cywilnego. Nie weryfikują sytuacji zadłużonych w BIK, BIG czy KRD. Wysokość takiej pożyczki i warunki jej spłaty ustala się indywidualnie. Istnieje nawet możliwość by taka pożyczka została udzielona bez wychodzenia z domu. Zadłużeni mogą też skorzystać z tzw. pożyczek prywatnych. Udzielane są osobom, które nie dostałyby kredytu w banku, a czasem nawet i w firmach pożyczkowych. Pożyczek prywatnych udziela się z reguły na niewielkie kwoty na krótki czas. W przypadku takich produktów trzeba bardzo uważnie przeczytać umowę. Najczęściej na wzięcie prywatnej pożyczki decydują się osoby, które są już „pod ścianą” i jest to ich ostania deska ratunku. Może się więc zdarzyć, że potrzebę uzyskania szybkich pieniędzy będą chcieli wykorzystać oszuści.

Pieniądze na koncie, a komornik?

Oczywiście może się zdarzyć, że osoba zadłużona ma już egzekucję komorniczą i komornik zajął jej konto. Jeśli więc jesteś w takiej sytuacji, a chcesz wziąć kolejną pożyczkę, nie wybieraj wariantu by była przekazana na konto. W takim przypadku zawsze lepiej jest wybrać produkt z pożyczką wypłacaną do ręki.

Rada:

Jeśli masz problem ze spłatą zobowiązań, a co gorsza kłopoty są już tak duże, że do akcji wkroczył komornik, unikaj brania kolejnych pożyczek. Postaraj się negocjować spłatę, ustal możliwość rozłożenia zobowiązań na większą ilość rat tak by co miesiąc zostawała ci jakaś kwota do dyspozycji po spłacie wszystkich rat. Jeśli pieniędzy jest zbyt mało, spróbuj poszukać dodatkowego zajęcia, czy sposobu na dorobienie do pensji. Niech pożyczka dla zadłużonych będzie ostatecznością. Jeśli policzyłeś wszystko i jesteś pewny, że chcesz zaciągnąć kolejne zobowiązanie, to wybieraj firmy pożyczkowe, które oferują pieniądze wypłacane do ręki poprzez przedstawiciela odwiedzającego cię w domu albo też zdecyduj się na wspomniany już czek GIRO.