Najlepsze konta bankowe za darmo. Ranking

0
768
przelew-sorbnet

 

Choć banki szukają coraz to skuteczniejszych sposobów na zarabianie i do kont dorzucają sporo dodatkowych opłat, wciąż można znaleźć całkowicie darmowe rachunki bankowe. Jak ich szukać? Oto kilka podpowiedzi

Na początek mała wskazówka. Nawet jeśli konto bankowe jest darmowe, może się zdarzyć, że opłaty będą przypięte do karty, która nieodłącznie związana jest z kontem. Wystarczy jednak spełnił kilka warunków, a konto bankowe będzie zupełnie za darmo. Warto zawsze zajrzeć do tabeli opłat i prowizji. Może bowiem się okazać, że konto jest darmowe tylko przez jakiś czas. Potem będziesz musiał płacić. Często utrzymanie darmowości konta wymaga zapewnienia określonych obrotów na rachunku. Może to być np. 2000 zł miesięcznych wpływów albo określona wysokość aktywów zdeponowanych w banku. Musisz też pamiętać o kosztach karty kredytowej. Wprawdzie już o tym wspominałem ale naprawdę zdarza się, że wielu klientów banków zapomina, że korzystanie z karty płatniczej może kosztować. Szczególnie, gdy nie korzystamy z niego aktywnie.

Darmowe konto w placówce?

Żeby cieszyć się darmowym kontem, nie musisz nawet odwiedzać placówki bankowej. Oczywiście, jeśli wolisz bezpośredni kontakt z konsultantem, wybierz taką markę bankową, która posiada oddział w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Jeśli jednak chcesz załatwiać większość spraw bankowych on-line, wypełnij wniosek dostępny na stronie internetowej banku. Konsultant może przez telefon zweryfikować dane, które podałeś we wniosku, a kurier przywiezie umowę pod wskazany przez Ciebie adres.

Konto online

W przypadku konta online, gdzie większość operacji jesteś w stanie wykonać samodzielnie, łatwiej panujesz nad swoim budżetem. Nowoczesne technologie sprawiają, że płatności internetowe realizowane są szybko i bezpiecznie. Przelew na konto w innym banku może dotrzeć jeszcze tego samego dnia. Mało tego, istnieją narzędzia, które pozwalają przekazać pieniądze odbiorcy nawet w sytuacji, gdy nie znasz jego numeru konta czy pełnych danych – ciekawym rozwiązaniem jest BLIK. BLIK to system płatności elektronicznych, który umożliwia przelew np. na numer telefonu odbiorcy. Wystarczy, że jego telefon jest zarejestrowany w tym systemie. BLIK wykorzystuje hasła jednorazowe, które pozwalają bezpiecznie przelewać pieniądze.

Obecnie funkcjonujące konta, w połączeniu z aplikacjami i przyjaznymi serwisami internetowymi, to mobilne centra do zarządzania budżetem. Banki oferują dodatkowe usługi, jak np. dostęp do oferty ubezpieczeniowej, czy szeroką gamę zniżek i rabatów w partnerskich firmach. Dzięki temu możesz znacznie taniej kupić np. bilety do kina czy na koncert. Ciekawą propozycją jest też program poleceń. Jeśli zarekomendujesz konto bankowe znajomym jako dobry wybór, możesz otrzymać np. dodatkową zniżkę na zakupy w wybranych sklepach albo specjalną ofertę na produkty bankowe.