Jak oszczędzać pieniądze. W co inwestować?

0
1049
historia pieniądza

Wiele osób odkłada inwestycje, ponieważ uważają, że potrzebują do tego dużo pieniędzy. To nie jest prawda. Możesz zacząć inwestować, mając jedynie dodatkowe kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dziś rekomendujemy: Jak oszczędzać pieniądze. W co inwestować?

Kluczem do budowania bogactwa jest rozwijanie dobrych nawyków, jak regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Jeśli teraz zainwestujesz w nawyk, będziesz w znacznie silniejszej sytuacji finansowej za jakiś czas.

Kilka sposobów na rozpoczęcie inwestowania przy niewielkich środkach:

Oszczędzanie pieniędzy i inwestowanie są ze sobą ściśle powiązane. Aby zainwestować pieniądze, najpierw musisz je zgromadzić. To zajmie dużo mniej czasu, niż myślisz i możesz to zrobić w bardzo małych krokach.

Jeśli nigdy nie oszczędzałeś, możesz zacząć od odkładania tylko 10 złotych tygodniowo. To może nie wydawać się dużo, ale w ciągu roku dojdziesz do ponad 500 złotych.

Spróbuj umieścić 10 złotych w kopercie, pudełku na buty, małym sejfie lub nawet legendarnym słoiku z ciasteczkami. Choć może to zabrzmieć głupio, często jest to konieczny pierwszy krok. Nabierz zwyczaju życia na nieco niższym poziomie, niż zarabiasz i schowaj oszczędności w bezpiecznym miejscu.

Internetowe konto oszczędnościowe

Elektronicznym odpowiednikiem słoika z ciasteczkami jest internetowe konto oszczędnościowe. Jest oddzielone od standardowego konta. W razie potrzeby pieniądze można wypłacić w ciągu dwóch dni roboczych, ale nie są one powiązane z kartą debetową. Następnie, gdy zapas jest wystarczająco duży, możesz je wyciągnąć i przenieść do niektórych rzeczywistych realizacji inwestycyjnych.

Zacznij od niewielkich ilości pieniędzy, a następnie zwiększaj je, gdy proces staje się bardziej komfortowy. Może się zdarzyć, że zdecydujesz się nie iść na pizzę lub do kina i zamiast tego wkładać te pieniądze do słoika.

Obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe uznawane są za bardzo bezpieczną formę inwestowania. W 2019 roku cieszą się one coraz większą popularnością, ze względu na poprawę warunków korzystania z nich. Wprowadzono specjalną ofertę dla beneficjentów 500+, która wypada świetnie na tle innych ofert na rynku, za sprawą uprzywilejowanych warunków inwestycyjnych.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne przeznaczone są dla tych osób, które bardzo chcą inwestować pieniądze, ale jednocześnie mają na ten temat niewielkie pojęcie. W tym wypadku oddajesz się pod opiekę specjaliście z funduszu, który zbiera kapitał od inwestorów, a następnie samodzielnie zajmuje się inwestycjami. Jednocześnie należy wiedzieć, że nie jest to stuprocentowo bezpieczne, ponieważ priorytetem w tym wypadku jest samo inwestowanie, a nie troska o zabezpieczenie inwestorów.

Giełda

Giełda papierów wartościowych z pewnością jest przeznaczona dla osób, które liczą na zyski większe niż w przypadku obligacji etc. Jednocześnie granie na niej wymaga wiedzy i umiejętności, bez których można na niej z dużym prawdopodobieństwem tylko stracić.

Nieruchomości

Nieruchomości to dobra inwestycja, pod warunkiem oczywiście, że oszczędności na to pozwalają, bo nie jest to najtańsze. Odpowiedź na pytanie: jak oszczędzać pieniądze i w co inwestować nie byłaby pełna właśnie bez odniesienia się do kwestii związanych z rynkiem nieruchomości. Pozwala on na w miarę pewny zysk.

Warte uwagi jest przede wszystkim szukanie niedużych mieszkań zlokalizowanych w dobrych punktach. Z dużym prawdopodobieństwem taką kawalerkę lub małe mieszkanie można później wynająć, na przykład studentom lub pracownikom pobliskich firm. W razie problemów nieduże lokum jest również łatwiej sprzedać, zyskując na tym.

Inwestowanie w siebie

Każdy kapitał warto również inwestować w siebie. Dodatkowe studia podyplomowe, nauka języka, opanowanie nowych umiejętności to coś, co może bardzo się przydać na rynku pracy. To również sposób na podwyższenie swojego wynagrodzenia. A więc warto oszczędzać pieniądze na samorozwój.

SPRAWDŹ CZY JESTEŚ OSZCZĘDNY? Dekalog oszczędnickiego, czyli jak zbudować rezerwę finansową