Pierwszy wyjazd do spa – poradnik dla początkującego

0
1273
wyjazd spa

Wyjazd do spa powinien być pielęgnacją zarówno ciała, jak i duszy. Połączenie go z noclegiem w luksusowym hotelu czy uzdrowisku w malowniczej okolicy z widokiem na cuda przyrody może jeszcze bardziej umilić nam nastrój. Jednak nim udamy się do strefy wypoczynku i relaksu, dowiedz się jak przygotować wyjazd do spa

W spa należy się odpowiednio zachowywać. Osoby, które wybierają się do niego pierwszy raz, powinny dowiedzieć się jak się ubrać, zadbać o higienę i kondycję ciała przed zabiegiem, czy dlaczego pod żadnym pozorem nie mogą się spóźniać.

W spa obowiązuje punktualność i odpowiedni ubiór

Punktualnym warto być zawsze, lecz do spa pierwszy raz należy przyjść co najmniej 15-20 minut wcześniej. Przed zabiegiem zaoszczędzony czas przeznaczmy na wypełnienie kwestionariuszy, zadanie wszelkich interesujących nas pytań terapeucie, udzielenie informacji o naszym stanie zdrowia bądź wzięcie prysznica. Spóźnialski traci podwójnie, ponieważ jego zabieg może zostać skrócony.

Odmowa kredytu to nie wyjątek: Mam wysokie dochody, a bank nie dał mi kredytu hipotecznego. Odmowa kredytu to nie wyjątek

Odwiedzając spa należy również właściwie się ubrać. Wcześniej warto zostawić cenne przedmioty, jak np. biżuteria w hotelowym sejfie. Do środka wchodzimy jedynie w szlafroku i klapkach. W hotelu czy uzdrowisku goście znajdą je w pokoju, a ręcznik dostaną w recepcji.

Przed zabiegiem w spa zadbaj o higienę i kondycję ciała

Przed wizytą w spa warto zadbać nie tylko o właściwy ubiór, lecz także wcześniej przygotować do niej organizm. Mając zaplanowany zabieg, nie należy jeść obfitego posiłku czy spożywać alkoholu. Zalecane jest za to picie dużych ilości wody. Korzystna może być również rezygnacja z intensywnych perfum oraz ograniczenie opalania, szczególnie przed pillingiem.

Ranking ubezpieczeń turystycznych. Jak wybierać ubezpieczenie?

Nim wejdziemy do basenu czy jacuzii, należy wziąć prysznic. Następnie na czas zabiegu otrzymamy od personelu jednorazową bieliznę. Po szatni czy korytarzach zawsze poruszajmy się w klapkach. Natomiast w saunie siadajmy lub kładźmy się na ręczniku.

Warto wiedzieć, że w spa nie jesteśmy sami. W związku z tym korzystajmy z niego jako strefy wyciszenia i relaksu, któremu możemy oddać się wypoczywając na leżaku czy fotelu. Przed wizytą poinformujmy również personel o stanie zdrowia, ponieważ niektóre zabiegi mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm.

Głośne zachowanie dzieci nie sprzyja wyciszeniu i relaksowi. W efekcie niektóre hotele umożliwiają wstęp do stref spa jedynie osobom dorosłym lub tym, którzy ukończyli 16. rok życia. Jeżeli więc planujemy wizytę z młodszym synem czy córką, warto przed wyjazdem dokładnie sprawdzić ofertę ośrodka. Wiele z nich posiada strefy do zabawy dla najmłodszych bądź zapewnia opiekę dzieciom na czas zabiegu.

W spa czas to pieniądz

Często długo oszczędzamy pieniądze na pierwszą wizytę w spa. Warto więc przed wyjazdem dokładnie sprawdzić, jakiego rodzaju zabiegi i infrastrukturę oferuje ośrodek. Jeśli w strefie relaksu i wypoczynku znajduje się sauna i basen, skorzystajmy z nich nawet godzinę wcześniej. Dzięki temu jeżeli najpierw intensywnie nawodnimy ciało, następnie jego pielęgnacja czy masaż będzie znacznie bardziej przyjemny. Bo w spa najcenniejszą walutą jest czas, który powinniśmy jak najprzyjemniej spędzić.

Tani hotel. Jak znaleźć nocleg za grosze. Takich sposobów nie znasz

Ponadto warto wziąć pod uwagę, że niektóre zabiegi wymagają zupełnego rozebrania się. Oczywiście dla wielu z nas zrobienie tego przed osobą tej samej płci może być bardzo krępujące. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji, przed wizytą w spa należy sprawdzić, czy możliwy jest wybór terapeuty. Przed zabiegiem powinien on dokładnie poinformować nas o całym jego przebiegu.

Podczas zabiegu w spa nie powinniśmy rozmawiać, lecz w przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu natychmiast poinformujmy o nim terapeutę. Może nim być np. zbyt bolesny ucisk czy drażniąca muzyka. Pamiętajmy, że wizyta w spa ma być dla nas w 100 procentach strefą relaksu i komfortu.

Co w spa jest zabronione?

Poza etykietą w postaci ubioru i higieny ciała, w spa należy unikać jeszcze kilku innych niemile widzianych zachowań. Do takich z pewnością należy palenie papierosów. Zwykle w hotelach można to robić wyłącznie w specjalnie wyznaczonych strefach.

Bilety lotnicze taniej. Jak kupować?

Przed zabiegiem telefon komórkowy również pozostawmy w szatni lub pokoju. Zwłaszcza, że spa to miejsca wyciszenia, relaksu i komfortowego wypoczynku. Unikajmy w nich więc zgiełku i rozproszenia z zewnątrz.

Aby pobyt w spa był w pełni komfortowy, kobiety nie powinny wykonywać depilacji ciała przynajmniej dobę przed zabiegiem kosmetycznym bądź odnowy biologicznej. Z kolei mężczyźni powinni unikać golenia się co najmniej dwie godziny przed planowaną pielęgnacją twarzy.